Small FRP cooling tower factory and suppliers | Interry

Мали FRP ладење кула

Краток опис:

Разладни кули се користат главно во клима-уред за ладење, замрзнување, пластични шприц, тен, со пена, електрична енергија, пареа турбина, обработка на алуминиум, воздух компресор, ладење индустриска вода и други области. Специфични поделба, како што следува: А, температурата на воздухот регулатива категории: Опрема за климатизација, фрижидер, замрзнувач, ладење, климатизација и други греење и ладење; Б, производство и обработка категории: индустријата за храна, лекови, метал кастинг ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Разладни кули се користат главно во клима-уред за ладење, замрзнување, пластични шприц, тен, со пена, електрична енергија, пареа турбина, обработка на алуминиум, воздух компресор, ладење индустриска вода и други области. Специфични поделба, како што следува: А, температурата на воздухот регулатива категории: Опрема за климатизација, фрижидер, замрзнувач, ладење, климатизација и други греење и ладење; Б, производство и обработка категории:. Прехранбената индустрија, медицина, метални леење, пластична индустрија, гумени индустрија, текстилната индустрија, фабрика за челик, хемиската индустрија, петрохемиски производи, итн; C, механички категорија ладење. Генератори, парни турбини, воздушни компресори, хидраулични машини, мотори, итн; D, други индустрии ... ... Улогата на кулата за ладење е да ги отпадната топлина на малите FRP вода за ладење кула во размена на топлина со воздухот, така што за пренос на отпадна топлина на воздухот и дисперзирани во атмосферата. Општиот термин "мали FRP ладење кула" се користи за да се опише директен (отворен) и индиректна (затворени) топлина тоне. Иако повеќето излезе со "ладење кула како отворен директен контакт топлина мијалник," индиректна ладење кула, понекогаш се нарекува како "затворено коло за ладење кула" е, но, исто така, ладење кула. А директен или да се отвори за ладење кула е средство за запечатување на внатрешноста на објектот со прскање циркулира вода врз амбалажата на фиберглас. Додатен обезбедува поголема површина за контакт, преку контакт со вода и воздух, за да се постигне пренос на топлина. Друг фан-управувано циркулација кула воздух, со топлината на водата по топол воздух надвор, со цел да се постигне ладење. Полнење може да се состои од неколку, главно, вертикални, влажни површини во зависност од вода (полнење) или попречно поздравниот елементи кои создаваат многу слоеви (прскање) на каскада со многу мали капки вода со голема површина.
  frp cooling tower frp cooling tower1

  This product used the ”energy-saving glass fiber reinforced plastic cooling tower” patent (patent no. : 88215994.1).The patent is the feature of cooling tower fan is equipped with double speed motor.Cooling tower adopt double-speed motor can save electricity 40% than single speed motor cooling tower .This product use oblique trapezoidal wave filler,The heat and resistance characteristic of this filler are superior to other forms of filler(patent no. :91216967.2).
  Selection and instructions
  1,Before selection,you could provide cooling water consumption,influent water temperature,outlet water temperature,air wet bulb temperature.
  2,You can run - 50 ℃,The coldest average temperature below -10 ℃, should tell us when you order
   it,We will take ice prevention measures.
  3,Circulating water turbidity is less than 50 mg/L,Can’t contain oil and impurities.
  4,Influent water temperature less than 60 ℃.
  5,In and out of the water pipe can be 90 °,180°,270°rotation direction.
  6,The fan blade Angle is adjustable,To ensure that the Angle is consistent.
  7,No more than the rated current of the motor.
  8,pay attention to fire prevention,press resistant.
  Product categories
  1,According to the ventilation way, can be divided into natural ventilation cooling tower, mechanical draft cooling tower.
  2,According to the contact pattern of hot water and air, can be divided to open type cooling towers, closed cooling tower.Open type cooling tower less equipment investment, but the water quality is poor.Closed cooling tower water quality is good, but the investment is bigger.
  3,According to the circulating water and the relative air flow direction are divided into countercurrent cooling tower, cross flow cooling tower.
  4,According to the material can be divided into the stainless steel cooling towers, FRP cooling tower.
  5,According to the temperature drop can be divided into common type cooling tower, industrial cooling tower.Under standard conditions, common type cooling tower water temperature drop 5 ℃,industrial cooling tower water temperature drop 10-25 ℃.


 • Претходно:
 • Следно: