Small FRP cooling tower factory and suppliers | Interry

Small FRP ftohje kullë

Përshkrim i shkurtër:

kullat e ftohjes janë përdorur kryesisht në ajër të kondicionuar ftohje, ngrirje, derdhur injeksion plastike, për rrezitje, shkumës, prodhimin e energjisë, turbinë me avull, përpunim alumini, kompresor ajri, ftohje me ujë industriale dhe fusha të tjera. ndarje specifike, si më poshtë: A, temperatura e ajrit kategori rregullimi: kondicionuar kondicionuar, magazinimit të ftohtë, frigorifer, ftohje, ajer te kondicionuar dhe ngrohje tjetrin dhe ftohje; B, prodhim dhe përpunim kategori: industria ushqimore, mjekësi, hedh metalike ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  kullat e ftohjes janë përdorur kryesisht në ajër të kondicionuar ftohje, ngrirje, derdhur injeksion plastike, për rrezitje, shkumës, prodhimin e energjisë, turbinë me avull, përpunim alumini, kompresor ajri, ftohje me ujë industriale dhe fusha të tjera. ndarje specifike, si më poshtë: A, temperatura e ajrit kategori rregullimi: kondicionuar kondicionuar, magazinimit të ftohtë, frigorifer, ftohje, ajer te kondicionuar dhe ngrohje tjetrin dhe ftohje; B, prodhim dhe përpunim kategori:. Industria ushqimore, mjekësi, hedh metalike, industria plastike, industria e gomës, Industria e tekstilit, bimë çeliku, industria kimike, produkte petrokimike, etj; C, kategori mekanike ftohje:. Gjeneratorë, turbinat me avull, kompresorë ajrit, makina hidraulike, motorët, etj; D, industri të tjera ... ... Roli i kullës ftohëse është për të kryer ngrohjes e mbeturinave të FRP vogël ujit ftohës brenda shkëmbimit të ngrohjes kullë me ajër, në mënyrë që transferimin e nxehtësisë mbeturinave në ajër dhe të shpërndara në atmosferë. Termi i përgjithshëm "FRP vogël ftohje kullë" përdoret për të përshkruar të drejtpërdrejta (të hapura) dhe indirekte (mbyllur) mbytet ngrohjes. Edhe pse shumica e të dalë me një "kullë ftohjes si një drejtpërdrejtë lavaman ngrohjes hapur kontaktit", një kullë të tërthortë ftohjes, nganjëherë referuar si një "kullë të mbyllur qark ftohje", është por edhe një kullë ftohje. Streha direkt ose hapur ftohjes është një mjet i mbyllja e brendshme e strukturës me spërkatje të ujit qarkullon mbi paketim fije qelqi. Filler siguron një sipërfaqe të madhe kontakti, përmes kontaktit të ujit dhe ajrit, për të arritur transferimin e nxehtësisë. Një tjetër qarkullimi fan-shtyrë kullë e ajrit, me nxehtësinë e ujit pas ajrit të nxehtë jashtë, në mënyrë që të arrihet ftohje. Mbushja mund të përbëhet nga disa, kryesisht vertikale, sipërfaqet me lagështi në varësi të ujit (të mbushur) ose elemente tërthor spërkatje që krijojnë shumë shtresa (splashes) e kaskadës me shumë pikat e vogla të ujit me një zonë të madhe sipërfaqe.
  frp cooling tower frp cooling tower1

  This product used the ”energy-saving glass fiber reinforced plastic cooling tower” patent (patent no. : 88215994.1).The patent is the feature of cooling tower fan is equipped with double speed motor.Cooling tower adopt double-speed motor can save electricity 40% than single speed motor cooling tower .This product use oblique trapezoidal wave filler,The heat and resistance characteristic of this filler are superior to other forms of filler(patent no. :91216967.2).
  Selection and instructions
  1,Before selection,you could provide cooling water consumption,influent water temperature,outlet water temperature,air wet bulb temperature.
  2,You can run - 50 ℃,The coldest average temperature below -10 ℃, should tell us when you order
   it,We will take ice prevention measures.
  3,Circulating water turbidity is less than 50 mg/L,Can’t contain oil and impurities.
  4,Influent water temperature less than 60 ℃.
  5,In and out of the water pipe can be 90 °,180°,270°rotation direction.
  6,The fan blade Angle is adjustable,To ensure that the Angle is consistent.
  7,No more than the rated current of the motor.
  8,pay attention to fire prevention,press resistant.
  Product categories
  1,According to the ventilation way, can be divided into natural ventilation cooling tower, mechanical draft cooling tower.
  2,According to the contact pattern of hot water and air, can be divided to open type cooling towers, closed cooling tower.Open type cooling tower less equipment investment, but the water quality is poor.Closed cooling tower water quality is good, but the investment is bigger.
  3,According to the circulating water and the relative air flow direction are divided into countercurrent cooling tower, cross flow cooling tower.
  4,According to the material can be divided into the stainless steel cooling towers, FRP cooling tower.
  5,According to the temperature drop can be divided into common type cooling tower, industrial cooling tower.Under standard conditions, common type cooling tower water temperature drop 5 ℃,industrial cooling tower water temperature drop 10-25 ℃.


 • Previous:
 • Next: